איך להיות מאושר

בוריס גרינשפון - מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית

רובנו מאבדים את היכולת להיות מאושרים, את המסוגלות לחיות את הרגע ומתקשים לבחור כיוון בחיים. זה קורה בגלל שאנחנו מנסים לפענח את התשובות לשאלות “איך?” ו”למה?” בכל תחומי החיים דרך הראש.

האינטלקט שלנו יכול לעזור לנו באיך להגיע ולהשיג מה את שאנחנו רוצים. אבל הניסיון לענות דרך הראש על שאלה למה אנחנו רוצים את מה שאנחנו רוצים ,יתן תשובה מבוססת על הידע שרכשנו ולא על רצון הפנימי, רצון הלב.

במהלך החיים נהיה טבעי לנו לחיות דרך האינטלקט וההיגיון. כי דרכם אנו לומדים איך לממש את האינסטינקט הכי בסיסי שלנו – הישרדות. לא רק הישרדות פיזית אלא גם הישרדות חברתית שהיא מתבטאת ברצון להיות מקובל, מוערך ואהוב, ע”י חברים, משפחה, בזוגיות, ע”י ממונים בעבודה ובכל מערכת יחסים חברתית הכוללת אותנו. כדי לשרוד בחברה אנו לומדים עליה והדברים שמקובלים על ידה. מה שבסופו של דבר מביא אותנו לרצות דברים שהחברה דורשת מאיתנו על מנת שנוכל להשתלב בה.

וקורה לא מעט פעמים שהרצון לשרוד חברתית מוביל אותנו לבחור ולעשות דברים רק לשם הישרדות חברתית. בשלב הזה רצון הלב לא נשמע ונבלע ברקע מול הרצון החברתי.

מהו רצון הלב?

הרצון הלב לא נשמע לריצוי אחרים, לתנאים להיות מקובל, מוערך, ואהוב. כשאנחנו קשובים ונוכחים בלב אנחנו כבר אהובים ומקבלים את עצמנו כפי שאנו.

זהו המצב הטבעי שלנו שנגיש לכל אחד ואחת הוא שם ללא תנאים, ולא דורש שום מאמץ תחזוקתי כי זה הבסיס שלנו שאף פעם לא נעלם לשום מקום אבל נבלע ע”י רצונות שכליים יותר חזקים ועקשניים.

איך אפשר לזהות את רצון הלב?

רצון הלב אף פעם לא נעלם אך הלהבה שלו לא תמיד נראית בגלל שאנחנו ממוקדים על רצונות שכליים אחרים. למרות זאת יש אפשרות לזהות אותו דרך הדברים שבאים לנו בטבעיות ללא כל מאמץ ואפשר גם להיזכר באותם הדברים. חשוב להבין שמה שבא בטבעיות לא עובר שום תהליך מחשבתי. זוהי תחושה פנימית של סיפוק כזאת שמקבלים כאשר מישהו אומר לנו תודה מכל הלב או כאשר יוצא לנו להשתתף בשמחתו של אדם אחר, בלי שום מחשבה אחורית, אג’נדה, או קנאה. זוהי תחושה טביעת אותנטית שאי אפשר לזייף כי היא לא דורשת מאמץ, היא זולגת מאיתנו מהלב בצורה הכי טבעית. רצון הלב הוא מי שאנחנו לפני הרצונות שלנו להיות מקובלים ואהובים ע”י מישהו אחר.

למה אני עדיין לא יכול לראות את רצון הלב שלי?

הרצון הוא חופשי ושום דבר לא עומד בפני הרצון. לפעמים רצון שנובע מתנאים שאנו מציבים לעצמנו כמו התנאים להישרדות חברתית, חזק יותר ולוקח יותר תשומת לב ובכך מעפיל על רצון הלב.

כל עוד אנו משוכנעים במה שאנחנו רוצים יש לנו חופש מוחלט להגיע לכל מה שנרצה. לכן חשוב לראות מה הם הגורמים שאנו תלויים בהם בבחירות שאנחנו עושים. את מי אנחנו מחפשים לרצות או ממי אנחנו רוצים לקבל אישור שאנחנו בסדר. ברגע שנתעורר לסיבות שגורמות לנו לרצות להשיג או לשמר דברים רק לשם מקובלות נבין שאנו תולים את הקיימות שלנו על הסביבה. וכאשר נתעורר ונשתחרר מהאמונות המגבילות האלה כל הרצונות שלנו התלויים בהם יעלמו וניווכח לאמת והרצונות הטבעיים שלנו.

רובנו חיים סביב כסף ומאמינים שכסף יביא אושר לחיים שלנו. לכסף בהחלט יש אפשרות לתת לנו נוחות וחוויות מדהימות. אבל מה שוות החוויות והנוחיות באמת כאשר בסופו של יום אנו מוצאים את עצמנו כלואים במחשבות ורגשות של חוסר מנוח ודאגות שסובבות סביב חוסר ערכיות, חוסר קבלה, חוסר אהבה וריקנות.

תשאלו את עצמכם איזה חיים הייתם חיים אם הכל היה מקובל והייתם תמיד אהובים.

אלה הם חיים הניתנים לכולנו ואלה החיים שניתן לחיות לא משנה באיזה שלב אנחנו נמצאים עכשיו. 

באהבה,
בוריס

בוריס גרינשפון – מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית, מיינדפולנס, טיפול רגשי, חיבור פנימי. 

הדרכה וליווי במגוון נושאים כמו תקיעות בחיים, קשיים במערכות יחסים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה, התמודדות עם רגשות, מחשבות טורדניות, קושי בקבלת החלטות, התמכרויות, פחדים, מתח ולחץ נפשי, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך.

הגיע הזמן להתעורר מתפיסת חיים מוגבלת, לגלות את העוצמה האישית, להשתחרר משפיטה ואשמה, לחיות באהבה, לגלות את הכוח לבחור ולשנות.

המטרה שלי היא לעורר, להדריך, ולחשוף אותך לכוח שטמון בך כבר עכשיו להתחיל ליצור את החיים שאת/ה רוצה.

צרו קשר לקביעת מפגש חינם

 

054-7608-788

 

 

או השאירו פרטים ואחזור אליכם

Text
Phone

אנו מכבדים את פרטיותך – מדיניות הפרטיות

Advertisements