איך להרוויח ערך עצמי

בוריס גרינשפון - מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית

הרבה מתחילים לשים לב להתמכרות שלנו לסמארטפונים, לתלותיות שלנו בלייקים, בפידבקים. הנטייה הטבעית להרים את הטלפון דבר ראשון על הבוקר ולהחזיק אותו ביד לאורך כל היום. הסמארטפון נהיה המקור הראשון אליו נפנה לשיפור מצב הרוח דרך לייקים ופידבקים על הפוסטים שלנו והפוסטים של אחרים.

הבריחה לסמארטפון היא לא מקרית, אנו חיים בעולם שמעריך ומאמת את קיומנו על סמך ההישגים שלנו, הדברים שיש לנו, מקומות שטיילנו בהם, האוכל שאכלנו, החוויות שחווינו, הדברים שקנינו. יותר ויותר אנשים מתעדים את החוויות שלהם ברשתות חברתיות כדי לקבל אישורים חיצוניים מאחרים לתחושת ערך של עצמם.

כבר בגיל צעיר אנחנו לומדים מתי אנחנו “בסדר”. כשאנו נשמעים לרצון ההורים והחברה – אנחנו בסדר. כשאנו מגיעים להישגים, מוציאים ציונים טובים, מוצאים עבודה, מרוויחים כסף – אנחנו בסדר. בעצם אנחנו מוערכים ע”י אחרים כשאנחנו לומדים להתבלט ולשרוד בעולם. 

הילד הקטן תמיד ישאף להיות בסדר כי הוא רוצה להיות אהוב ומקובל ע”י ההורים, החברים והחברה בה הוא גודל. אבל מה לגבי הזמן בו אנחנו לא עובדים, לא מרוויחים הרבה, לא מטיילים בעולם, לא אוכלים במסעדות, לא קונים דברים. 

אנחנו מבלים את הזמן בלעשות לייקים לאנשים אחרים שכן עושים מה שלדעתנו עושה אותם “בסדר”. אנחנו שואפים להיות כמו כל האנשים שלדעתנו יש להם ערך בזמן שאנחנו שופטים את עצמנו על זה שחסר לנו ערך. אנחנו מאשרים את ערכם של אחרים ושל עצמנו דרך אותן האמונות על ערך שגדלנו עליהן.

להיות מכור לרשתות החברתיות לא שונה מלהיות מכור לקניות, ולפעמים גם לא שונה מכל התמכרות אחרת אליה אנשים בורחים כדי להשקיט את הקול הפנימי שמבקר אותנו. כולנו רוצים להרגיש בעלי ערך ואהובים. הבעיה שרובנו מאמינים שערך עצמי הוא משהו שניתן להשיג, לקנות או להרוויח כי ככה לימדו אותנו, כי זה מה שרוב האנשים בחברה שלנו מאמינים בו. השאלה שאנחנו צריכים לשאול היא האם אנחנו רוצים לחיות כמו כולם, במרוץ האינסופי אחרי משהו שהוא מזמן שלנו. 

רק אנחנו יכולים לאהוב ולהעריך את עצמנו על סמך הערכים שנבחר להאמין בהם. כשנבחר להתייחס לעצמנו בשוויון, בכבוד, בהוגנות, ניתן לעצמנו את החופש ואהבה ללא תנאים שאנו זקוקים לה, נתייחס אל עצמנו כמו שהיינו רוצים שיתייחסו אלינו לא משנה מה הנסיבות, נבין שאנו היחידים שיכולים להושיט יד לעצמנו 24 שעות ביממה ללא שפיטה, אז נתחיל לגלות את הערך הפנימי שנבנה כתוצאה ממערכת היחסים שלנו עם עצמנו.

באהבה,
בוריס

בוריס גרינשפון – מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית, מיינדפולנס, טיפול רגשי, חיבור פנימי. 

הדרכה וליווי במגוון נושאים כמו תקיעות בחיים, קשיים במערכות יחסים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה, התמודדות עם רגשות, מחשבות טורדניות, קושי בקבלת החלטות, התמכרויות, פחדים, מתח ולחץ נפשי, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך.

הגיע הזמן להתעורר מתפיסת חיים מוגבלת, לגלות את העוצמה האישית, להשתחרר משפיטה ואשמה, לחיות באהבה, לגלות את הכוח לבחור ולשנות.

המטרה שלי היא לעורר, להדריך, ולחשוף אותך לכוח שטמון בך כבר עכשיו להתחיל ליצור את החיים שאת/ה רוצה.

 צרו קשר לקביעת מפגש חינם

 

054-7608-788

 

או השאירו פרטים ואחזור אליכם

Text
Phone

אנו מכבדים את פרטיותך – מדיניות הפרטיות

Advertisements