איך להתמודד עם רגשות

בוריס גרינשפון - מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית

פעמים רבות אנו מושפעים מרגשות שמגבילים את התפקוד שלנו בחיי היום יום. הם מונעים מאיתנו להיות בחברה, משפיעים על מצב הרוח, מאלצים אותנו לשנות תוכניות, להפר הבטחות, משתקים את התנועה שאנו רגילים להיות בה. הרגש תמיד יעלה איתו מחשבות, בצורה של זיכרון, דעה, מסקנה, אמונה, סיפור מסוים בו נבלע ונתנתק מתחושת הזמן והמקום הנוכחים.

בילדותי לימדו אותי לחשוב מחוץ לקופסא, להיות פתוח לרעיונות חדשים מבחוץ כדי שלא אתקע בלי פתרון לבעיה מסוימת, כדי שאדע שיש אפשרות ללמוד מעבר למסקנות שאני יכול להסיק ממה שכבר ידוע לי.

אך אף פעם לא לימדו אותי איך להרגיש מחוץ לקופסא. להיות פתוח רגשית לרגשות שאני כבר מרגיש.

הפצעים הרגשיים שלנו גורמים לנו להיסגר בתוך הקופסה הרגשית שלנו כי אין לנו לא את מוכנות ולא את הכלים להיפתח אליהם. כתוצאה מכך או שאנו דוחים את הרגשות שלנו ומנסים להימנע מכל אינטראקציה שמעלה פצע רגשי או שאנו הולכים לאיבוד בתוך המחשבות והסיפורים שעולים בעקבות הרגשות.

לפעמים ההזדהות שלנו עם הרגש היא מאוד חזקה וזה מאוד מאתגר להיות אובייקטיבי כלפיו ולא להזדהות איתו. אתמול היה לי בדיוק יום כזה. מצאתי את עצמי חי את העבר ללא אפשרות לצאת ממנו. נתתי לרגש להיות, לא התנגדתי לו והוא עדיין לא זז לשום מקום. הסיבה שהוא לא זז לשום מקום הייתה בגלל שהייתי מושקע כל כולי במחשבות.

התגובות שלנו למציאות מבוססות על חוויות עבר והאמונות שלנו. כשאנו נתקלים בנסיבות שמזכירות לנו פצעים רגשיים, נמצא את עצמנו במחשבות המבוססות על הזכרונות והאמונות שלנו. לכל רגש יש סיפור משלו ולכל סיפור יש את את הזמן והמקום שלו בעבר שגורם לנו להזדהות איתו.

אנחנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים מול המחשבות שלנו בגלל שאנחנו מנסים למצוא פתרון למחשבות מנקודת מבט של אותו הזמן והמקום של אותן המחשבות. אך זה כמעט בלתי אפשרי בגלל שאנחנו נמצאים כרגע בזמן אחר ומקום אחר.

הניתוק מהחיים ברגע הזה, הוא זו מקשה עלינו לראות את המחשבות שלנו בצורה אובייקטיבית וגורם לנו להזדהות איתן. ברגעים האלה ניתן להיזכר שבנוסף לסיפור ולמחשבות שאנו מושקעים בהן, יש משהו נוסף ברקע – החיים שמתקיימים ברגע ההווה, שמתוכם אנו חווים הכל, לא רק מחשבות. 

אפשר להבחין בחיים האלה ממש בקלות אם נפנה את תשומת הלב שלנו לנשימה, לחושים הפיזיים שחשים, רואים, שומעים, מריחים, טועמים את החיים עכשיו. נשים לב גם שהחיים ברגע הזה הם אלו שמיכלים את הסיפור שבמחשבות ולא להיפך. 

אם נחזיר את עצמנו לעכשיו ונבין שכל המחשבות והרגשות המטרידים הם תוצאה של עבר, נוכל להתבונן על הדברים מנקודת מבט פחות מזדהה, מנקודת מבט של החיים עכשיו. אם נבחר לראות הכל תוך כדי שאנו מחוברים פיזית לקרקע מתוך נוכחות ,נוכל להתבונן על כל מה שקורה לנו במחשבות בצורה יותר אובייקטיבית, נוכל להגיע למסקנות חדשות, להפסיק לשפוט ולהביע חמלה כלפי עצמנו.

באהבה,
בוריס

בוריס גרינשפון – מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית, מיינדפולנס, טיפול רגשי, חיבור פנימי. 

הדרכה וליווי במגוון נושאים כמו תקיעות בחיים, קשיים במערכות יחסים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה, התמודדות עם רגשות, מחשבות טורדניות, קושי בקבלת החלטות, התמכרויות, פחדים, מתח ולחץ נפשי, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך.

הגיע הזמן להתעורר מתפיסת חיים מוגבלת, לגלות את העוצמה האישית, להשתחרר משפיטה ואשמה, לחיות באהבה, לגלות את הכוח לבחור ולשנות.

המטרה שלי היא לעורר, להדריך, ולחשוף אותך לכוח שטמון בך כבר עכשיו להתחיל ליצור את החיים שאת/ה רוצה.

 צרו קשר לקביעת מפגש חינם

 

054-7608-788

 

או השאירו פרטים ואחזור אליכם

Text
Phone

אנו מכבדים את פרטיותך – מדיניות הפרטיות

Advertisements