איך ליצור שינוי בחיים

בוריס גרינשפון - מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית

* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.

מתי מגיע הזמן לשינוי בחיים?

שינוי מגיע כשאנחנו מוכנים אליו ב 3 רמות – רמה פיזית (גוף), רמה נפשית (רגש), רמה מנטלית (מחשבות ואמונות). 

אם תחשבו על כל שינוי שקרה לכם בעבר תגלו שהוא קרה באופן מיידי בלי חזרה לאחור כי הייתה מוכנות ויכולת לקבל את שינוי בשלושת הרמות הללו. 

אז מה שבעצם מאתגר אותנו בלעשות שינוי זה החוסר המוכנות שלנו כלפיו. כלומר יש משהו ברמת הבנה, רגש או גוף שעדיין לא מוכן לשינוי וכל עוד אנחנו לא נתייחס למה שעומד בדרך לשינוי לא נוכל לשנות ולהשתנות מבלי להרגיש סבל נפשי, פיזי או מנטלי.

בשלב הזה לא לכולנו יש את היכולת להתבונן ולזהות מה באמת מעכב אותנו מלעשות שינוי בחיים כי מזמן התרגלנו לחפש פתרונות לבעיות שלנו בצורה מאוד מסוימת והגיונית לנו. אך לעיתים אנו מתקשים לראות את הדרך לפתרון ועל מנת להתגבר על הקושי הזה צריך לצאת מדפוסי חשיבה מוכרים ולהתחיל להתבונן על עצמנו בדרך שאף פעם לא חשבנו עליה. הסתכלות מעמיקה וגלוי של כל מה שמגביל אותנו בחיי היום יום יכול לתת לנו את האפשרות לעזור לעצמנו ולצעוד לקראת שינוי.

מהם הקשיים המונעים מאיתנו לשנות?

הקשיים ברמה המחשבתית נובעים מהשקפות שאנו מחזיקים במודע ובתת מודע והם אלו שכובלים אותנו לחשוב בצורה מגבילה על עצמנו ועל החיים. האמונות שלנו גורמות לנו לחשוב מה לא אפשרי עבורנו ונמצא מעבר להישגנו.

הקשיים ברמה הנפשית אלו הם רגשות שעולים בעקבות השקפות ואמונות שאנו מחזיקים. הרגש הוא מה שבסופו של דבר מכריע את הפעולות שלנו. אם דרך מסויימת לא מרגישה לנו טוב, סביר להניח שלא נלך בדרך הזאת מהסיבה הפשוטה שאף אחד מאיתנו לא אוהב להרגיש רע. 

ופה נשאלת השאלה למה אנחנו מרגישים רע כשאנו חושבים על דברים שאנחנו כן רוצים להשיג. למה הרגש נגד השינוי שאנו כן רוצים לעשות

הרגש “הלא זורם” עם השינוי הוא לא באמת נגדנו, הוא עולה בעקבות סתירה בין הרצון שאנו מביאים לבין מה שאנחנו מאמינים בו. הסתירה הזאת לא תמיד נראית בבירור כי לרוב אנו לא ערים לאמונות של עצמנו על עצמנו, אחרים והעולם.  אלו הם אמונות בתת המודע וכל מה שבתת המודע, לא נראה בחיי היום יום, אך מורגש טוב מאוד דרך הרגש.

הרגש הוא קצה חוט שמוביל לכל אותן האמונות בתת המודע שמונעות מאיתנו לעשות שינוי.

אדם שמאמין שאין בעבורו מספיק הזדמנויות להצליח ולשנות, לא יהיה פתוח לראות שום הזדמנות גם אם היא הייתה פרוסה בפניו וכשיחשוב על הצלחה ירגיש חוסר.

אנו נוטים להאמין לכל מחשבה על עצמנו שעולה לנו בראש, כי כל מחשבה מסתמכת על נסיון עבר ועל המסקנות שבחרנו להאמין בהן. כל ניסיון שכשל והביא אותנו להאמין שאנחנו כישלון, כל אינטרקציה עם אנשים שאיכפת לנו מהם שבעיקבותה השתכנענו שאנחנו לא חכמים, לא רצויים, לא אהובים, לא יוצלחים, לא מעורכים כל אלו ועוד יצרו את הרגש שאנחנו מרגישים היום כשאנו מבקשים מעצמנו שינוי.

איך אפשר לצפות מעצמך לשנות ולהצליח כשאתה לא מאמין שאתה מספיק חכם, מספיק כשרוני וכשאתה לא מעריך את עצמך? כל האמונות האלו משפיעות על הביטחון העצמי ועוצרות אותנו בחיים.

אני מזמין אתכם לתהליך ליווי שבו נבין יחד מה הם המכשולים הלא נראים לכם שלא נותנים לכם לשנות ולהשתנות ולמה. נתייחס אליהם ונלמד מה הן הדרכים שיכולות לעזור לכם להגיע לתבונות חדשות, ולשחרר אותכם מדפוסי חשיבה ישנים ורגש שמתנגד ועוצר אתכם מלעשות שינוי ולחיות את החיים שאתם רוצים.

האם זה בשבילי?

– אם אתם מתקשים לעשות שינוי בחיים וסובלים מזה.
– אם אתם מוכנים לקבל ששינויים משמעותיים לא קורים ברגע
ודורשים הבנה מעמיקה והסתכלות רחבה על החיים ועל עצמכם.
– אם אתם רוצים לדעת מה עובד הכי טוב בשבילכם ויכול להביא אתכם לאן שאתם רוצים להגיע ואתם מעוניינים לקבל תמיכה לאורך הדרך.

אני מזמין אתכם לגלות את הכוח שטמון בכל אחת ואחד מכם לעשות את השינוי שאתם רוצים.

באהבה,
בוריס

בוריס גרינשפון – מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית, מיינדפולנס, טיפול רגשי, חיבור פנימי. 

הדרכה וליווי במגוון נושאים כמו תקיעות בחיים, קשיים במערכות יחסים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה, התמודדות עם רגשות, מחשבות טורדניות, קושי בקבלת החלטות, התמכרויות, פחדים, מתח ולחץ נפשי, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך.

הגיע הזמן להתעורר מתפיסת חיים מוגבלת, לגלות את העוצמה האישית, להשתחרר משפיטה ואשמה, לחיות באהבה, לגלות את הכוח לבחור ולשנות.

המטרה שלי היא לעורר, להדריך, ולחשוף אותך לכוח שטמון בך כבר עכשיו להתחיל ליצור את החיים שאת/ה רוצה.

 צרו קשר לקביעת מפגש חינם

 

054-7608-788

 

או השאירו פרטים ואחזור אליכם

Text
Phone

אנו מכבדים את פרטיותך – מדיניות הפרטיות

Advertisements