גילוי דרך חדשה

האם יצא לכם לחשוב האם זה כל מה שיש לחיים להציע?

אולי חשבתם פעם האם יש דרך אחרת?

האם תהיתם לאן הדרך הזאת יכולה להוביל אתכם?

 את, אתה ואני – כולנו בשלב כזה או אחר קיבלנו והאמנו לאמת שהגישו לנו – החברה, המורים, ההורים, העיתונות, החדשות. מאותם רגעים ואילך נוצרה שרשרת של תגובות מחשבתיות התנהגותיות אוטומטיות על סמך האמת שבחרנו להאמין.

בחרנו להאמין, לא כי רצינו אלה כי לא ראינו אלטרנטיבה אחרת. בחרנו להאמין על מנת להיות מקובלים, בטוחים ואהובים על ידי הסביבה שגידלה אותנו כי למדנו לסמוך עליה. פעמים רבות בחרנו להאמין באמת שלא הרגישה טוב וזרמה נגד האינטואיציה שלנו ובכל זאת בחרנו להיות ממושמעים כי היה לנו חשוב לשרוד חברתית ולקבל את התמיכה של הסובבים אותנו. הבחירות שעשינו הובילו אותנו לחיים שיש לנו היום.

אולי שמתם לב שאתם כל הזמן מצויים באותה סדרה של מחשבות, דאגות, תירוצים, תכנונים. ממהרים, מחפשים את הדבר הבא, חסרי מנוח. מגיבים להכל באותה צורה, מתנגדים, שופטים, מבקרים את אותם הדברים. מנסים להימנע מדברים שלא מרגישים טוב. מפחדים להיתקל בדברים “לא נעימים” מתכננים ופועלים סביבם.

אולי שמתם לב שאתם חוזרים על אותם בחירות שמובילות לאותם תוצאות לא רצויות בחיים. כמה פעמים חשבתם שהפעם הבנתם מה הבעיה אבל אז הבעיה חזרה, הרגש חזר.

אולי שמתם לב שאתם מצויים רוב הזמן בחוסר שקט נפשי או אולי אתם עסוקים בלהיות זהירים על מנת לשמור על מצב קיים.

מה שבטוח אלה הם לא החיים שתכננתם לעצמכם.

חשוב להבין שמה שמרגיש אמיתי אלו הן לא הנסיבות של החיים, אלו הם הרגשות שאתם מרגישים. מה שמרגיש יותר אמיתי מהרגשות זה הרצון לברוח מהרגשות הללו, להעלים מחשבות טורדניות. להחליף את המציאות הנוכחית במציאות אחרת. הרצון לברוח למלא את מה שחסר מרגיש ריק וכבד.

התרגלנו להאשים נסיבות, להגיב לרגש הנובע מפחד שבא ממחשבות על עבר או עתיד. אנו בונים את עתידנו על סמך הפחדים והעבר שלנו במקום על החלומות והרצונות האמיתיים שלנו. בזמן שאנו חולמים בסתר על החיים שאנו רוצים אנו ממשיכים לברוח מעצמנו ובכך מונעים מעצמנו את הגילוי של עוצמה שלנו ליצור החיים חדשים.

 חברים אם אתם מרגישים את קריאת ליבכם לגלות דרך חדשה הזינו את הפרטים שלכם למטה.

-בוריס

 

Text
Phone

בוריס גרינשפון – מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית, מיינדפולנס, טיפול רגשי, חיבור פנימי. 

הדרכה וליווי במגוון נושאים כמו תקיעות בחיים, קשיים במערכות יחסים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה, התמודדות עם רגשות, מחשבות טורדניות, קושי בקבלת החלטות, התמכרויות, פחדים, מתח ולחץ נפשי, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך.

הגיע הזמן להתעורר מתפיסת חיים מוגבלת, לגלות את העוצמה האישית, להשתחרר משפיטה ואשמה, לחיות באהבה, לגלות את הכוח לבחור ולשנות.

המטרה שלי היא לעורר, להדריך, ולחשוף אותך לכוח שטמון בך כבר עכשיו להתחיל ליצור את החיים שאת/ה רוצה.

Advertisements