הדרך אל החופש

מה זה חופש בשבילך?

לעשות כל מה שאתה רוצה כל הזמן?

להרגיש בטוח אולי?

להיות בשקט נפשי על העתיד?

מה שזה לא יהיה, כמו כל דבר, חופש אפשר לחוות רק עכשיו.

עם זאת, אנו דוחים את החוויה של חופש לאחר כך בזה שאנו מציבים לו תנאים ובכך ושוללים אותו מעצמנו כל עוד אותם תנאים לא מתקיימים.

רבים חושבים שחופש מגיע מנסיבות, כמו לדעת שיש מספיק משאבים או דברים שיאפשרו לך להירגע ולהרגיש בטוח וחופשי כתוצאה מכך.

לדוגמה, להיות מסוגל לטייל לכל מקום שאתה יכול לדמיין, הוא חופש התנועה. אבל האם אנחנו כבר לא חופשיים לנוע בכל כיוון?

היכולת להביע את עצמך היא חופש הדיבור, אבל כמה מאיתנו נמנעים מלהגיד מה שאנחנו באמת רוצים לומר כי אנחנו מפחדים מהשלכות, ובעקבות כך מאמינים שאנחנו לא חופשיים להביע את דעתנו?

חופש בכל צורותיו כבר זמין לנו עכשיו ברגע זה. כולנו יכולים לחוות חופש ברגע שנבין שחופש בא ללא תנאים.

התנאים שיצרנו לחופש הם סך הכל פרי דמיונו של הראש. התנאים הללו לא ממשיים. הם רעיונות, רעיונות שאנחנו בוחרים להיאחז בהם. הצורך בתנאים יוצר קירות דמיוניים שעומדים בינינו לבין החופש.

תחשוב על כל התנאים שיצרת שלדעתך צריכים להתקיים כדי להרגיש חופשי. תראה שאף אחד מהתנאים הוא לא דבר ממשי הקיים במציאות כמכשול פיזי. כל התנאים העומדים בדרך אל החופש הם אבסטרקטיים ומבוססים על איך שאתה רואה את החיים.

אם אתה מאמין שאתה צריך משהו על מנת להרגיש חופשי, שאל את עצמך – האם לדבר שאני רוצה יש את האמצעים לחדור עמוק לתוך הנשמה שלי ולשנות את המצב הרגשי שלי לחופש? או שמא הפריט שאני רוצה בו הוא רק פיזי, כמו מכונית או בית או אולי הוא מספר על מסך דיגיטלי שייצג את יתרת חשבון הבנק שלי או את מספר הלייקים שקיבלתי, לכל הדברים אין באמת יכולת משהו לשנות משהו בתוכך, הם רק דברים פיזיים.

ראה כי לנסיבות וכל דבר חיצוני לך אין גישה לעולם הפנימי שלך או לנשמה שלך או למצב הרגשי שלך ללא רשותך, למעשה, אתה זה שצריך לרצות ולתת רשות לדברים האלה לחדור לתוכך, למצב הרגשי שלך, כדי שהם יוכלו לשנות את הדרך שבה אתה מרגיש.

אנחנו מרגישים מוגבלים רק בגלל הרגלי חשיבה ואמונות המבוססים על תנאים שיצרנו.

חופש לא מציב תנאים עבורך, אז זה אתה שיוצר תנאים לחופש, ולכן רק אתה יכול לבחור להשתחרר מאותם תנאים.

הדרך להשתחרר מאותם תנאים היא לשים לב לדבר הברור ביותר לך כרגע שאתה חושב שמגביל אותך. ראה שזה אתה שמחזיק את הרעיון שמשהו מגביל אותך, ולא להיפך.

הדבר שלדעתך מגביל אותך לא מחזיק בך, אתה חושב שאתה מוגבל כתוצאה מאחיזה ברעיון מסוים ובאמונה בו.

החופש שלך או החופש בכלל, לא יכול להיות מוגבל בשום אופן על ידי שום רעיון. החופש עצמו חופשי להתקיים כפי שהוא, ויש לו גישה רק ליותר חופש. ברגע שאנו מקשרים אמונות מגבילות עם חופש או מציבים לו תנאים, הוא מפסיק להיות חופשי.

אז כל שעליך לעשות על מנת להיות חופשי הוא להשיל את כל אמונות ותנאים שאתה מחזיק בנוגע חופש.

כדי לחוות חופש עכשיו צריך להתנתק מכל האמונות והרעיונות שלדעתך מגבילים אותך עכשיו. לרעיון או אמונה אין צורה, אין להם גבולות פיזיים או מגבלות, ולכן אין ביכולתם לכבול אותך או להחזיק בך, רק שאתה יכול להחזיק בהם.

מה שמגביל אותך היא תשומת הלב שאתה נותן לרעיונות המגבילים את החופש שלך. תשומת הלב או ההתמקדות מתמדת שלנו במשהו בפרט, היא מה שעוצר אותנו, מגביל אותנו, גורם לנו להרגיש שאנחנו כלואים, לא חופשיים.

בעקבות כך עולה השאלה – אם כל זה פרי הדמיון שלי למה החוויה מרגישה כל כך אמיתית?

תאר לעצמך שאתה הולך ברחוב כאשר משהו תופס את תשומת הלב שלך ואתה מתבונן בדבר הזה ללא הרף ולא מרשה לעצמך לשחרר את המיקוד שלך ממנו.

אתה עושה הכל כדי להישאר במרחק ויזואלי מאותו דבר כי עכשיו אתה מעוניין לא לאבד אותו מן הראייה שלך. לא היית מסכים שזה יכול להגביל את חופש התנועה שלך ללכת מעבר למרחק מסוים?

אתה לא יכול להרשות לעצמך לעבור מעבר לנקודה מסויימת ממנה אתה כבר לא תראה את הדבר שאתה ממוקד עליו. אז אתה מוגבל לנוע ברדיוס מסוים, סביב הדבר בו אתה מתבונן.

אותו הדבר עם אמונה מגבילה או רעיון שמציב תנאים לחופש. מה שמגביל אותנו זה לא הרעיון עצמו אלא חוסר הרצון שלנו לשחרר את תשומת הלב שלנו מהתנאים שהצבנו לעצמנו כדי להיות חופשיים מתוך פחד. המיקוד שלנו על כל רעיון כזה מגביל את התנועה שלנו לרדיוס מסוים ובעקבות כך אנחנו מרגישים לא חופשים. בדיוק באותו אופן שאנחנו התנגדנו להרפות מבט ממשהו שראינו בסביבתנו בדוגמה שלנו.

אז מה אני יכול לעשות?

קח נשימה עמוקה עכשיו ותמקד את תשומת הלב שלך בתחושה הכי פנימית שיש לך בתוך עצמך. שים דגש על הקיום שלך ברגע זה. תראה שלקיום שלך כרגע אין תנאים. אתה נושם, הגוף שלך מתפקד. אתה יכול להזיז את הגוף בכל כיוון. אתה יכול לבטא כל מילה ידועה לך בראש. אתה חופשי להתקיים, לזוז ולדבר. אתה גם חופשי להגביל את עצמך על ידי מחשבות, רעיונות, ואמונות מגבילות. חופש מאפשר לך להגביל את עצמך. אבל אם תגביל את עצמך אתה כבר לא תוכל לחוות חופש. תראה ותרגיש חווייתית שאתה חופשי בלי קשר לנסיבות ולמגבלות שיצרת.

תבין שאם תבחר בחופש בכל רגע של הקיום שלך אתה תהפוך לחופשי. למרבה הצער, המוח שלנו מורגל לתפקד על טייס אוטומטי, והוא תמיד ימשוך אותנו בחזרה להרגלים ישנים של התנהגות ומחשבות. למרות שההכרה בחופש יכולה להיות ללא מאמץ, ההטמעה של החופש בחיים שלנו תדרוש התמדה.

נצטרך זמן ומסירות על מנת לשנות הרגלים והדרך בה אנו רגילים לחשוב. יקח זמן כדי לחזור להיות חופשיים ברמה אוטומטית. יקח זמן לשכנע את עצמנו שהרעיונות המגבילים את החופש שלנו הם תוצאה של תשומת הלב שאנו נותנים להם כי אנו בוחרים להאמין בהם פעם אחר פעם תוך כדי שאנו טסים על הטייס האוטומטי.

אם תראה את השורשים לאמונות המגבילות שלא משרתים אותך תיווכח לזה שהם לא נוצרו מתוכך ואז תהיה חופשי להשתחרר מהם. זה לא אומר שאף פעם לא תרגיש מכווץ או כלוא או מוגבל שוב, אבל אם זה יקרה תוכל לשחרר את עצמך מהר יותר ויותר.

אז אתה מוכן לשחרר את עצמך לחופשי?

באהבה,
בוריס

בוריס גרינשפון – מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית, מיינדפולנס, טיפול רגשי, חיבור פנימי. 

הדרכה וליווי במגוון נושאים כמו תקיעות בחיים, קשיים במערכות יחסים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה, התמודדות עם רגשות, מחשבות טורדניות, קושי בקבלת החלטות, התמכרויות, פחדים, מתח ולחץ נפשי, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך.

הגיע הזמן להתעורר מתפיסת חיים מוגבלת, לגלות את העוצמה האישית, להשתחרר משפיטה ואשמה, לחיות באהבה, לגלות את הכוח לבחור ולשנות.

המטרה שלי היא לעורר, להדריך, ולחשוף אותך לכוח שטמון בך כבר עכשיו להתחיל ליצור את החיים שאת/ה רוצה.

 צרו קשר לקביעת מפגש חינם

 

054-7608-788

 

או השאירו פרטים ואחזור אליכם

Text
Phone
Advertisements