מה לעשות עם כאב

בוריס גרינשפון - מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית

החיים לפעמים מאתגרים אותנו רגשית בזוגיות, מבחינה כלכלית, או בעבודה. רוב הזמן למרות הקשיים נדמה לנו שאנחנו יודעים מה הם הפתרונות לבעיות שלנו. רק אם היה לי מספיק כסף או עבודה שאני אוהב או זוגיות בה הכל זורם הייתי יכול להיות מאושר או מאושרת. מתוך התבוננות על מה שלדעתנו חסר לנו בחיים אנחנו מחפשים פתרונות לבעיות שלנו. הפתרונות שאנחנו חושבים עליהם לרוב באים ממסקנות והאמונות שרכשנו לאורך החיים שהביאו אותנו למסקנה שרע לנו בגלל שחסר לנו.

 

ילד שגדל למשפחה שהייתה סגורה רגשית, ספג בעיקר את תחושת החוסר ששררה בבית, אף פעם לא למד לחיות את הרגע, להעריך את מה שיש ולפתוח את הלב כשנתקל בכאב רגשי.

לעומת זאת ילד שגדל למשפחה בסביבה אוהבת, תומכת ופתוחה רגשית, למד להעריך את מה שיש, לחיות את הרגע ולהיות פתוח עם הלב לכל רגש.

 

חוסר היכולת שלנו לפתוח את הלב כלפי עצמנו מביא אותנו לחיפוש אחרי מה שנדמה שחסר לנו בחיים ויכול לעשות אותנו מאושרים. הרצון למלא את החלל החסר או את “תחושת הריקנות” שאנחנו מרגישים הופך לחיפוש ומרדף שאף פעם לא נגמר.

 

בגלל שאף פעם לא למדנו להיות פתוחים עם עצמנו בפנים, פנינו החוצה בחיפוש אחר האושר שלנו, המציל שלנו, ההורה המחבק, ההזדמנות הגדולה. עד היום רובנו מחפשים את האושר לפי איך שלימדו אותנו ההורים, החברה, הספרים והסרטים.

 

במקום ללמוד לחבק את עצמנו מבפנים אנחנו מחפשים מי יחבק אותנו מבחוץ. במקום לפתוח את הלב אנחנו בונים מבצרים של כעס ועקשנות. במקום לחפש שקט נפשי, אנחנו מחפשים מי צודק.

 

מתרוצצים כמו ילדים שלא יודעים מה לעשות עם הכאב. מחפשים על מי לזרוק אותו בחזרה או איפה להחביא אותו. הרי בכל זאת כואב לנו. לא לימדו אותנו להגיב לכאב ולהבין שהמקור היחיד לכאב הוא לא האדם או המעשים של אותו אדם. המקור הוא כאב אחר, שלא מצא מנוחה בלב האדם שבחר להחביא אותו או להעביר אותו הלאה ורק עשה בדיוק מה שלימדו אותו על מנת לא לכאוב.

 

אז אל תאשימו את עצמכם על העבר, על איך שהגבתם, כעסתם ואולי אפילו העלבתם מישהו אחר או את עצמכם. כי אין באמת אשמים בכל הסיפורים יש רק נפגעים בנקודות זמן שונות. זה לא אומר שכולם פתורים מאחריות. זה אומר שכל אחד צריך להתעורר ולקחת אחריות על הכאב שלו.

 
– בוריס
 

בוריס גרינשפון – מדריך הוליסטי להתפתחות אישית, מודעות עצמית, עזרה עצמית, מיינדפולנס, טיפול רגשי, חיבור פנימי. 

הדרכה וליווי במגוון נושאים כמו תקיעות בחיים, קשיים במערכות יחסים, בזוגיות, במשפחה, בעבודה, התמודדות עם רגשות, מחשבות טורדניות, קושי בקבלת החלטות, התמכרויות, פחדים, מתח ולחץ נפשי, חוסר ביטחון עצמי, דימוי עצמי נמוך.

הגיע הזמן להתעורר מתפיסת חיים מוגבלת, לגלות את העוצמה האישית, להשתחרר משפיטה ואשמה, לחיות באהבה, לגלות את הכוח לבחור ולשנות.

המטרה שלי היא לעורר, להדריך, ולחשוף אותך לכוח שטמון בך כבר עכשיו להתחיל ליצור את החיים שאת/ה רוצה.

 צרו קשר לקביעת מפגש חינם

 

054-7608-788

 

או השאירו פרטים ואחזור אליכם

Text
Phone

אנו מכבדים את פרטיותך – מדיניות הפרטיות

Advertisements